Strict Standards: Only variables should be assigned by reference in /domains/lak-met.com/public_html/plugins/content/mavikthumbnails/mavikthumbnails.php on line 221

Strict Standards: Only variables should be assigned by reference in /domains/lak-met.com/public_html/plugins/content/mavikthumbnails/mavikthumbnails.php on line 419

Piaskowanie

   sandblasting man-right-sand-blasting-ukZajmujemy się czyszczeniem zardzewiałych powierzchni, również tych gdzie tradycyjne metody szlifowania na niewiele się zdadzą. Korzystamy z technologi piaskowania, która pozwala na dokładniejsze czyszczenie, pozostawiając powierzchnię bardziej równą o idealnej strukturze do ponowanego malowania. Największe zastosowanie metody pisakowania ma:

  • usuwanie starych powłok malarskich
  • usuwanie rdzy i innych zabrudzeń
  • piaskowanie stali i aluminium
  • piaskowanie elewacji, betonu oraz kamienia
  • możliwość wykonywania prac u klienta
  • oczyszczenie powierzchni metodą strumieniowo ścierną z rdzy, starej farby, zgorzeliny hutniczej
W zależności od potrzeb wykorzystyujemy technologię piaskowania na sucho i w osłonie wodnej.

 

 

Na czym polega technologia piaskowania?

 

   Piaskowanie - proces technologiczny polegający na czyszczeniu lub kształtowaniu dowolnej powierzchni materiałem ściernym w strumieniu sprężonego powietrza, ewentualnie cieczy.

   Efekt piaskowania jest podobny do szlifowania, jednak czyszczona powierzchnia jest równiejsza i uzyskuje wymaganą do malowania szorstkość, a także nie ma problemów z czyszczeniem trudno dostępnych rogów lub zakrzywień.

Występują następujące klasy piaskowania, od najlepszej: SA3, SA2.5, SA2, SA1 oraz "stoczniowe" - SA1.5. Klasa SA3 możliwa jest do uzyskania tylko na nowej blasze.

   Piaskowanie zostało opatentowane przez Benjamina Tilghmana 18 października 1870 roku.

Podczas piaskowania uderzające drobiny piasku (zazwyczaj oczyszczonego poprzez przesiewanie) mogą dostać się do płuc pracownika, co przy dłuższej pracy może wywołać jedną z chorób pylicznych. Dlatego piaskowanie można wykonywać tylko stosując się do ściśle określonych zasad BHP: musi zostać użyte ubranie ochronne zaopatrzone w wentylację oraz dopływ świeżego powietrza do oddychania (co jest widoczne na pierwszym zdjęciu).

Do piaskowania mogą być również użyte inne, dostatecznie rozdrobnione materiały: szlaka miedziowa, śrut, szkło, metal, suchy lód, granat (minerał), żużel a nawet zmielone kawałki skorupy orzechów kokosowych i innych roślin, co pozwala na uzyskanie specyficznego wyglądu obrabianej powierzchni.

Piaskowanie śrutem nazywa się potocznie śrutowaniem. Wykonuje się je z reguły na hali ze względu na odzysk śrutu, chociaż są też urządzenia przenośne do śrutowania powierzchni płaskich, np. burt statków.

 

Projekt: Tworzenie stron internetowych